redaktor a moderátor České televize

Odpolední host u Jany Urbanové
25.5.2016 ČRo České Budějovice

Byl jsem pozván k rozhovoru do Českého rozhlasu České Budějovice do pořadu Odpolední host moderátorky Jany Urbanové.

Kontakt Dvojky: rozhovor u Tomáše Voženílka
17.5.2016 ČRo Dvojka

Byl jsem hostem Tomáše Voženílka v pořadu Kontakt Dvojky na rozhlasové stanici ČRo Dvojka. O Hyde Parku Civilizace, popularizaci vědy, knize, hostech zpovídaných i vysněných...

13. komnata Zdeňka Velíška
Česká televize

Měl jsem tu čest promluvit v pořadu o skvělém novináři, profesionálovi a člověku, panu Zdeňku Velíškovi.

Medaile Vojtěcha Náprstka za popularizaci vědy
10.2.2016 Akademie věd České republiky

ve středu 10.února 2016 jsem obdržel z rukou předsedy Akademie věd České republiky prof. Ing. Jiřího Drahoše, DrSc., dr. h. c. čestnou medaili Vojtěcha Náprstka za zásluhy o popularizaci vědy.

Z ohlasů v médiích:

Pocta. Radost. Nepatřičnost. Hrdost.

Medaile Vojtěcha Náprstka za zásluhy v popularizaci vědy od Akademie věd je pro mě obrovská pocta. Obrovská. Těžko se mi vyjadřuje, jak moc.

Ocenění si velmi vážím, moc si ho cením a moc za něj děkuji. Mám z něj obrovskou radost. Těžko se mi vyjadřuje, jak moc.

Tuto čestnou medaili získal v minulosti například profesor anglické literatury Martin Hilský, neuropatolog František Koukolík, egyptolog Miroslav Verner, lingvistka Markéta Pravdová nebo botanik Václav Větvička. Cítím se v takové společnosti nepatřičně. Těžko se mi vyjadřuje, jak moc.

Jsem nesmírně hrdý na malý, ale velmi výkonný tým Hyde Park Civilizace. Jsou úžasní, dělají vždy maximum, aby každá část vysílání byla co nejlepší. A v tom je naše síla - v týmu a spolupráci. Ne v jednotlivci. Jsem pyšný na to, co všechno zvládají a šťastný, že mám možnost s nimi pracovat. Těžko se mi vyjadřuje, jak moc.

Moc děkuji vám všem, kteří jste s námi, s týmem Hyde Park Civilizace. Těžko se mi vyjadřuje, jak moc.

Děkuji vám moc!

Cena Václava Havla pro Hyde Park Civilizace
Trilobit Beroun 2016, 16.1.2016

Rozhovor pro Události v kultuře bezprostředně po převzetí ceny.

Nebylo to překvapení. Byl to šok. Úžasně příjemný šok.

Věřil jsem, že Hyde Park Civilizace získá cenu na letošním udílení cen Trilobit Beroun. Ani v nejmenším mě ale nenapadlo třeba jen doufat, že bychom mohli získat Cenu Václava Havla.

Porota cenu udělila "za příkladné naplnění smyslu veřejnoprávního média v oblasti zpravodajství a publicistiky. Porota oceňuje detailní přípravu, inovativní dramaturgii a skvělou prezentaci pořadu."

Je to výsledek práce celého - byť malého, ale výkonného - redakčního tým Hyde Parku Civilizace. Mám velkou radost, že jste nás v přenosu mohli poprvé vidět všechny (záznam předání ceny pro Civilizaci začíná na 33:45).

Moc rád s nimi pracuji, jsou úžasní, dělají daleko víc, než by po nich mohl kdo na základě nějaké smlouvy chtít. A myslím, že na výsledcích je to vidět..

Žádný z dílů by ale nevytvořil jen redakční tým - nikdy prosím nezapomínejte také na režiséra, střihače, zvukaře, kameramany, techniky, grafiky,.. Právě když všichni tito - a řada dalších - odvedou svou práce co možná nejlépe, může vzniknout skvělý výsledek.

Děkuji moc vám všem, kteří jste s námi! Ať už na kterékoli straně obrazovky!

Mám velkou velkou velkou radost!

starší texty, strana  1  2  3  4  5  6  7  8  9   10   11  12  13 
© Daniel Stach 2012-2021    Obsah, design, programování: MaD speakers, Džuny & STACH software
Veškeré zveřejněné materiály jsou buď majetkem týmu HPC, Daniela Stacha a nebo jsou zveřejněny se souhlasem autora.
Probematiku Japonska konzultuji s Pavlínou Stachovou, akce komentuji a moderuji se svým parťákem Miroslavem Lencem