redaktor a moderátor České televize

Lesní komentátor Daniel Stach: Ninův šaltr jsem řešil s vědci
28.5.2019 mtbs.cz

Rozhovor s Jakubem jirků okomentování bikových závodů v Novém Městě.

Daniel Stach: Proč je důležité se ptát?
16.5.2019 Skautský institut v Brně a Fakulta sociálních studií MU

Děkuji moc! Děkuji moc za moc milé setkání v Brně na ⁩ MUNI FSS pořádané Skautským Institutem (Y) Děkuji moc za tu spoustu otázek! (Y) :)

Daniel Stach: Šprt jsem nikdy nebyl
6.5.2019 Český rozhlas Dvojka

Hostem Terezy Kostkové v pořadu Blízká setkání.

Komentování maratonu? Mluvím přes záda, to je šetrnější.
2.5.2019 běhej.com

Rozhovor s Danielou Havránkovou pro běžecký časopis Běhej.com o komentování pražského maratonu.

World Paddle Awards: media professional 2018
ocenění za komentování akcí na divoké vodě

Spolu s mým patťákem Miroslavem Lencem jsme získali ocenění za komentování top světových akcí na divoké vodě.

 

Na vodě! U vody! K vodě! S vodáky!

Děkuji moc

I vám moc děkuji za cenu v World Paddle Awards - za "vodáckého oscara" - udělenou hlavně za komentování závodů v Praze Troji.

Na vodě jsem vyrostl a pádluju jak jen to stíhám. U vody komentujeme s Miroslav Lenc už 12 let a neskutečně nás to baví. K vodě mě táhne nejen voda samotná, ale i lidé kolem ní. S vodáky je to radost, prostě radost, fakt radost

Bez pádlování bych nikdy nedělal to, co dělám dnes. Myslím, že bych nebyl v Hyde Park Civilizace ani Věda 24, protože právě to, že jsem vyrostl u vody mě hrozně moc posunulo.

Myslím, že na vodě člověk hodně získá. Nejde jen o techniku a sílu, ale hlavně o přemýšlení a přístup. Divoká voda je spravedlivá a dokáže člověka neskutečně rychle srovnat. Učí samostatnosti i spolupráci, učí rychlému rozhodování i trpělivosti, učí úspěchu i zklamání. Mně navíc přinesla úžasné lidi. I v tom je její síla - v lidech, kteří jsou kolem ní.

Tady je video, ve kterém mluví tři z nich:
https://www.youtube.com/watch?v=-N01AtkTWcw

Hned s prvním z nich - s Miroslav Lenc - je spojené moje nedávné selhání. Nepodařilo se mi totiž přesvědčit organizátory World Paddle Awards, aby i oficiálně rozšířili ocenění na nás oba. Tak by to bylo nejlepší, protože bez Míry by to nešlo. Tahle cena je totiž sice psaná na mě, ale je pro nás oba. Komentujeme spolu a oba si užíváme, když se třesou břehy A k tomu, co Míra ve videu říká: On má o jednu medaili víc

Není moc lidí, kteří mě ovlivnili tak jako Kuba Prüher. Právě díky Kubovi jsem viděl, že se dají věci kombinovat, že se dá jít svojí cestou a zvládnout víc věcí najednou. Kuba pro mě vždycky byl Osobnost a čím víc jsem měl to štěstí ho poznávat, tím větší se stával. A to platí dodnes.

Byl to Jiří Rohan a Standa Ježek, kteří nám s Mírou dali šanci a věřili nám i v době, kdy řada lidí ne. Tím, že na nás vsadili hodně riskovali - zpětně to vidím ještě víc než tehdy. Ale oni nám věřili a i v dalších letech nás podporovali, když jsem přišli s nápady na změny.

Zatím jsem měl (a snad to vydrží) v životě štěstí na lidi a řada z nich je právě od vody. Český vodní slalom a sjezd si lidé často spojí s největšími světovými esy, která posouvala nebo posouvají vodní slalom a přitahují k němu stále víc a víc fanoušků: Štěpánka Hilgertová, Jiří Prskavec, Vít Přindiš, Ondřej Tunka nebo Vávra Hradilek. A to je moc dobře. Oni jsou ale nejen skvělí slalomáři, jsou taky moc fajn lidé. Jsou součástí, myslím, unikátní komunity - vodáků.

Těším se na viděnou na vodě, u vody anebo cestou k vodě za vodáky!

starší texty, strana  1  2  3  4   5   6  7  8  9  10  11  12  13 
© Daniel Stach 2012-2023    Obsah, design, programování: MaD speakers, Džuny & STACH software
Veškeré zveřejněné materiály jsou buď majetkem týmu HPC, Daniela Stacha a nebo jsou zveřejněny se souhlasem autora.
Probematiku Japonska konzultuji s Pavlínou Stachovou, akce komentuji a moderuji se svým parťákem Miroslavem Lencem