Daniel Stach
redaktor a moderátor České televize
Charles Duke americký astronaut
Jeden ze dvanácti lidí, kteří se kdy prošli po Měsíci. Charles Duke. Pilot lunárního modulu Apolla 16. Na Měsíci strávil 71 hodin. Byl "hlasem NASA" při přistání Apolla 11 na Měsíci, kdy v kritických chvílích komunikoval s Neilem Armstrongem. A jako člen záložní posádky Apolla 13 onemocněl zarděnkami, což si nakonec vyžádalo změnu v "ostré" posádce Apolla 13. Jaké to je, chodit po Měsíci?
Na webu Hyde Park Civilizace je k dispozici netlumočená verze rozhovoru v angličtině.
Charles Duke v sobě kombinuje to nejlepší možné v obou případech - dokázal, co málokdo na světě a k tomu je tak strašně milý, přímý i lidský zároveň.
Tohle pro mě znamená radost, velkou radost z takového setkání.

René Kujan; David Chrištof vytrvalostní běžci
Běhají – a svým během pomáhají ostatním. Jeden proběhl Island doslova křížem krážem – sám běžel okolo, ze severu na jih i z východu na západ. Druhý běžel kolem světa, z Prahy do Londýna, z ČR do Maroka, napříč Jordánskem a teď i přes USA. René Kujan běhá pro Sportovní klub vozíčkářů Praha a David Chrištof mimo jiné pro organizaci Blue Planet. Jak mění lidi kolem sebe? A jak mění svět?
David Chrištof: "Hlavní je, aby lidi vzali to, co mají, něco v čem jsou dobrý a používali to k tomu, aby pomáhali někomu jinýmu. Často jsou lidi trošku negativní a myslí si, že jednotlivec nemůže pomoct světu. Kdyby jeden člověk pomohl jednomu dalšímu, tak by všechno bylo v pohodě."
Tohle by se mělo tesat nejen do kamene, ale hlavně do paměti!

Pavel Dungl přednosta ortopedické kliniky Nemocnice Na Bulovce
Je přísný na zaměstnance a taky na pacienty. Přesto o jeho péči stojí dokonce i prezidenti. Operoval Václava Klause i Miloše Zemana. Jeho specializace: traumatologie nohy. Zavedl nové metody v dětské ortopedii a podepsal se pod řadu nových léčebných postupů. Zakusil i opačnou stranu skalpelu - po těžké autonehodě skončil s natrženou plící a víc než padesáti zlomeninami. Profesor Pavel Dungl, celosvětově uznávaný ortoped a přednosta ortopedické kliniky Nemocnice Na Bulovce.
Steve Hughes neuropsycholog
Současné školství podle něj není dokonalé: biflování letopočtů nebo seznamů literárních děl, pasivní přijímání informací, málo prostoru pro kreativitu a aktivitu. To a řada dalších tradičních postupů při vzdělávání dětí zabraňuje školákům, aby využili veškerý svůj potenciál. Ředitel Centra pro výzkum vývojového vzdělávání a bývalý prezident Americké akademie dětské neuropsychologie Steve Hughes využívá poznatků moderní neurovědy a hledá způsoby, jak zlepšit vzdělávání dětí - a to už od těch nejmenších. Nabízí řešení například inovativní proudy jako montessori nebo waldorf? Komu tradiční školství vyhovuje a komu ne? A co děti s různými odchylkami jako ADHD? Mohly by být v jiném systému vzdělávání považovány za “normální”?
Netlumočená verze v angličtině je k dispozici na stránkách pořadu.
Rok od Majdanu mimořádné vysílání ČT24
Tématicky zaměřené mimořádné vysílání ČT24 s rozhovory s Petrou Procházkovou, Vincencem Kopečkem, Liborem Dvořákem a dalšími hosty.
Veškeré zveřejněné materiály jsou buď majetkem týmu HPC, Daniela Stacha a nebo jsou zveřejněny se souhlasem autora.
Probematiku Japonska konzultuji s Pavlínou Stachovou, akce komentuji a moderuji se svým parťákem Miroslavem Lencem